October 22, 2021 04:39
Скопје

Нов термин за утрешниот изменет сообраќаен режим во Скопје

Министерството за внатрешни работи ги известува граѓаните на Скопје дека поради промена на терминот за одржување на манифестацијата “Вело Фиеста” изменет режим на сообраќај во главниот град на 19.09.2021 ќе има во периодот од 09 до 14.00 часот, а не од 18 до 23 часот како што информиравме во претходното соопштение.
Посебниот режим на сообраќај ќе биде на истите улици кои претходно ги наведовме.

На дел од ул.„Димитрие Чуповски”, на потегот од крстосницата со ул.„Даме Груев” до крстосница со ул.„11 Октомври” во Скопје, Одделението за безбедност на патниот сообраќај ќе преземе мерки за посебен режим на сообраќај по наведените улици, а сообраќајот ќе се пренасочува по околните сообраќајници.

Meiken Lassie Episode 26

Website https://animetv.cc: Watch Cagaster of an Insect Cage (Dub) animetv Episode 12 anime tv dragon ball z

Website https://animeheaven.pro: Watch Naze Nani Dendrogram animeheaven Episode Full dr stone anime heaven

KissAnime - Watch Anime Online Free English Sub & Dub | Kiss Anime

Cycling74: https://cycling74.com/author/60e7b942a87778412f9b1c5b

Cutt: https://cutt.us/0pJAI