Спорт

Нов тежок пораз на Загреб, Целје поуспешен во балканското дерби

Ракометарите на Целје ја остварија првата победа во 5. коло од Лигата на шампионите откако во балканското дерби го совладаа на гостински терен тимот на Загреб со 30:22.

Со овој пораз Загреб останува на последното место во групата со пет порази од пет натпревари, а Целје стигна до првата победа и се искачи едно место на табелата.

Најефикасен во тимот на Загреб беше Алекс Влах со пет гола, а Матеј Хрстиќ постигна три гола. Во тимот на Целје најзаслужни за победата беа Тилен Кодрин и Гал Маргуч со по седум гола, додека Патрик Лебан постигна шест.

AniWatch watch anime dub: Watch Death Note Episode 34

AnimeTV 2 anime tv: Watch How Not to Summon a Demon Lord Ω Episode 1