Свет

Нов сој на корона вирусот во Британија

Во Велика Британија се шири нов сој на корона вирусот АУ.4.2.

Според студијата на Лондонскиот колеџ Империјал, 11,8% од 841 позитивни примероци покажува присуство на новиот сој, кој според британските власти се шири со многу поголема брзина од досегашните соеви.

Симптомите на новиот сој на корона вирусот се различни од досегашните, односно кај заболените ретко се јавува губиток на вкус и мирис, покачена температура и кашлица.

СЗО новиот сој го окарактеризира како сој за кој не треба да постои загриженост, но истиот мора да се прати.

watch anime. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

anime website One-Punch Man

Bleach

JUJUTSU KAISEN Episode 23

watch anime dub 4Anime Horimiya (Dub)

JoJo's Bizarre Adventure: Diamond is Unbreakable

tải go88