October 13, 2019 03:27
Балкан

Нов силен земјотрес во Албанија вечерва

Нов силен земјотрес во Албанија вечерва

Нов силен потрес вечерва 22 часот и 7 минути се случи во Албанија.

Земјотресот бил со јачина од 4.4 степени по Рихтер, на длабочина од 10km.

Епизентарот на земјотресот е на 20km од Тирана, и 5km од Валона.

Жителите и вечерва се вознемирени и се наоѓаат надвор од своите домови.

Нови вести

Германка се преселила во Бугарија бидејќи не можела да преживее од пензијата

Igor

Се јави „убиената пејачка“ во Сараево: Како што гледате, никој не пукаше во мене!

Igor

Два земјотреси со интензитет над 4 степени го погодија Закинтос

Filip