Балкан

Нов рекорд во Турција- повеќе од 82.000 заразени

Турција забележа 82.180 нови случаи на Ковид-19 во изминатите 24 часа, што е највисок дневен број за време на пандемијата, покажуваат денешните податоци на Министерството за здравство.

Во истиот период се регистрирани 174 смртни случаи поврзани со оваа болест, пренесува Ројтерс.

– Нашите здравствени работници се на своите работни места. Ако е време за вашата трета доза од вакцината, не одложувајте поради временските услови – порача на Твитер министерот за здравство Фахретин Коча.

На крајот на декември имало околу 20.000 заразени дневно, пред бројот да се зголеми поради новиот вид омикрон, според Ројтерс.

https://animeflix1.com/. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

ANIMEFLIX Suppose a Kid from the Last Dungeon Boonies moved to a starter town? Episode 3

ANIMEFLIX Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba Mugen Train Arc Episode 6

anime flix My Hero Academia Season 4

ANIMEFLIX That Time I Got Reincarnated as a Slime

Tokyo Revengers (Dub) Episode 24