June 21, 2021 18:05
Спорт

Нов протест на фановите на Јунајтед, фудбалерите на Ливерпул сепак, стигнаа на „Олд Трафорд“

Фудбалерите на Манчестер јунајтед и на Ливерпул вечерва (21.15 часот) на „Олд трафорд“ треба да го одиграа одложениот натпревар од 34. коло во Премиер лигата, но најголемото англиско дерби повторно е неизвесно поради протестите на навивачите.

Во близина на „Олд трафорд“ пак се собраа околу стотина навивачи на Јунајтед кои повторно бараат заминување на сопствениците, семејството Глејзер.

Како што се гледа од фотографиите објавени на социјалните мрежи, навивачите на Манчестер јунајтед со автомобили го блокираат автопатот, а со тоа и автобусот со играчите на Ливерпул. Тие дури се обиделе и да ги избушат гумите на автобусот… Но тимот на гостите со друг автобус стигнал на „Олд Трафорд“ и е подготвен за натпреварот.

Дербито требаше да се игра пред две недели, но тогаш навивачите влегоа на стадионот протестирајќи против одлуката на клубот да игра во Супер лигата, па при тоа имаш и повредени лица па натпреварот се одложи.

AniWatch aniwatch.me: Watch Wonder Egg Priority Episode 11 (https://aniwatch.pro/m/PLkN/ep-11)

4Anime hotarubi no mori e 4anime: Watch Attack on Titan Final Season (Dub) Episode 2 (https://4anime.biz/m/PRv7/ep-2)