October 20, 2021 16:03
Скопје

Нов под и енергетска фасада во објектот „Чекорче“ во Аеродром

Деновиве во внатрешниот дел на објектот „Чекорче“ на градинката „Срничка“ се изведуваат реконструктивни зафати.

Станува збор за замена на стариот дотраен под со нов современ антибактериски ПВЦ-под. Исто така, се обновува и надворешноста, односно фасадата, која ги задоволува сите стандарди на енергетска ефикасност.

„Како општина, обезбедуваме подобри и попријатни услови за престој на децата во градинките. Со овие зафати, објектите во Аеродром со право го носат епитетот на современи функционални градинки“, изјави градоначалникот Марин.

AnimeBee: Chou Futsuu Toshi Kashiwa Densetsu R anime episode 10 online free at https://animebee.to kissanime

AnimeTV: Infinite Ryvius (Dub) anime episode 26 online free at https://animetv.cc anime tv shows on netflix

Website https://4anime.biz: Watch You're My Love Prize 4anime Episode Full 4anime bleach

Website https://aniwatch.pro: Watch Ace wo Nerae! 2 aniwatch Episode 13 watch anime free

Drive google: https://drive.google.com/drive/folders/1HCcKyXx-nCEFCXYddrglNmxjhUbJlpXd

Bbs now: https://bbs.now.qq.com/home.php?mod=space&uid=1199206