Балкан

Нов лажни дојави за подметнати бомби во Белград

Трговскиот центар „Ада мол“ во Белград денеска бил евакуиран откако вработените добиле дојава дека во зградата има бомба.

Најпрвин околу 15 часот се појави веста дека бомбата била поставена во ТЦ „Ада мол“, а само неколку моменти подоцна стигнале уште две дојави за бомби во трговски центри, пишува „Б92“.

Припадници на полицијата излегле на терен, а по детална проверка на противдиверзивните екипи на МВР било утврдено дека пријавите за поставените бомби се лажни.

Покрај трговските центри, цел на лажни пријави биле и студентските домови „Студентски град“, „4 април“, „Слободан Пенезиќ“ и „Вера Благојевиќ“.

https://44anime.net/. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

4Anime Tokyo Ghoul Episode 4

4Anime The Strongest Sage with the Weakest Crest Episode 9

watch subbed anime 4Anime Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation

The Daily Life of the Immortal King 2nd Season [Chinese Dub]

4Anime Tokyo Revengers Episode 22 - Uncen