March 5, 2021 07:55
Балкан

Нов земјотрес со јачина од 4.1 степени ја стресе Хрватска

Нов земјотрес со умерен интензитет е регитриран денеска нешто после 13 часот, со епицентар во близината на хрватскиот град Петриња, кој на крајот од минатата година го погоди силен земјотрес по кој загинаа седум лица.

Земјотресот бил со интензитет од 3,9 степени, а се почувствувал и во Загреб.

Земјотресот бил на длабочина од 14 километри.

Ова е уште еден од повеќе од стотина умерени земјотреси кои се случија на ова подрачје во изминатите 30 дена.

Watch Fire Force Season 2 Episode 19 (https://crunchyrollfree.com/m/P9vQ/ep-19) at Crunchyroll crunchyroll free premium code

Watch Jujutsu Kaisen (TV) Recap Episode Full (https://kissanimeonline.com/m/r7KN/ep-1) at website https://kissanimeonline.com kissanime gogoanime