Македонија

Нов земјотрес во Лерин, Македонија пак се тресеше

Вечерва е регистриран земјотрес на територија на Грција со јачина од 2,8 степени според Рихтер.

Епицентарот на земјотресот e во општина Суровичево, во близина на Лерин, на длабочина од 2км.

Земјотресот е почувствуван и на територија на Македонија.

Веќе неколку дена се тресе тлото кај Лерин, а последиците од првиот, најсилниот од 5,3 степени по Рихтер го почуствуваа битолчани.

GogoAnime | Watch Anime Online - Gogo Anime Real. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

GoGoAnime Naruto

gogoanime in JoJo's Bizarre Adventure: Diamond is Unbreakable

gogoanime1 GoGoAnime DON'T TOY WITH ME, MISS NAGATORO

GoGoAnime The Seven Deadly Sins: Dragon's Judgement

Ranking of Kings

tải go88