July 25, 2021 18:18
Балкан Економија

Нов директор на аеродромот во Црна Гора ќе биде Македонец – Горан Јандреоски

Горан Јандреоски, кандидат од Македонија, е избран за нов извршен директор на Аеродромот во Црна Гора, поради, како што соопшти компанијата, богато работно искуство во воздухопловството.

„Комисијата, што се состоеше од членови на Управниот одбор на аеродромот и претставник на Министерството за капитални инвестиции, го избра Јандреоски по конкурс и интервјуто, врз основа на неговата богата професионална биографија”, се вели во соопштението на компанијата.

Јандреоски беше директор на Управата за цивилно воздухопловство во Македонија, како и на високи раководни позиции на аеродромот во Скопје.

WCOStream Watch anime online, English anime online HD. Watch Bleach the Movie: The DiamondDust Rebellion (Dub) Episode Full

KissAnime Watch english anime Online in HD for FREE. Watch Sunny Ryoko Episode 48

https://gogoanime.be anime online. Watch Sword Art Online: Extra Edition Episode Full

KissAnime Metal-archives: https://www.metal-archives.com/users/kissanimemx