Скопје

Ново засилување на КК Работнички е причината што Богдановиќ е виден во кафeана за време на полициски час

Градоначалникот на Центар, Саша Богдановиќ  вечерва бил сликан како седи во еден од скопските ресторани во Дебар маало во време на полициски час и во период кога е на сила забраната за работа на угостителските објекти.

Саша Богдановиќ седи во кафеана во Дебар маало во време на полициски час

Саша Богдановиќ на својот фејсбук профил објави фотографија од новото засилување на КК Работнички Иван Аска и ја откри причината за движење за време на полициски час. Под фотографијата напиша дека го „сместува“.

„Го сместивме Иван Аска, новиот играч на КК РАБОТНИЧКИ СКОПЈЕ. За брзо време почнуваме со нашето засилување во Градски Парк“, сподели Богдановиќ.

4Anime 4anime: Kimetsu no Yaiba: Yuukaku-hen Episode Preview

AnimeFreak my hero academia animefreak: The Promised Neverland (https://animefreak.ws/m/Rv4e) Episode 12