February 23, 2019 20:25
Свет

Новороденче спасено од канализација во Јужна Африка

Спасувачи во јужноафриканскиот град Дурбан, по тричасновна акција успеале да извлечат новороденче од одвод, објави Би-би-си.

Минувачи го слушнале плачот на детето и ги контактирале надлежните служби. За да стигнат до бебето, спасувачите ја ископале областа околу каналот.

Болничарите веднаш го прегледале бебето и го пренеле во главната болница во градот.

Докторите рекле дека бебето имало блага хипотермија, губење на телесната топлина и неколку модринки и исекотини.

Полицијата испитува како новороденето девојче завршило во градскиот одвод и кои се нејзините родители.

Related posts

Парламентарна делегација во Брисел на конференција за комуникација со граѓаните

Ivona

Најлош педофил во историјата на Русија: Како старател извршил 900 силувања! Од државата земал пари кои ги користел за страшни злосторства

admin

Поранешниот каталонски функционер Жункерас се чувствува како политички затвореник

Ivona