October 17, 2021 17:13
Магазин

Новооткриен цртеж на Винсент ван Гог на изложба

Откриен е досега невиден цртеж на исцрпен старец, дело на Винсент ван Гог, потврди музејот посветен на уметникот.

Скицата била нацртана на почетокот на кариерата на уметникот во 1882 година, соопшти музејот „Ван Гог“ во четвртокот. Скицата се наоѓа во приватната колекција на едно холандско семејство повеќе од еден век.

Но, во четвртокот првпат беше изложена во музејот во Амстердам.

Јавноста ќе може да ја види до 2 јануари, пред да биде вратена во приватната колекција.

Малиот цртеж со молив, потпишан Vincent, прикажува постар работник облечен во елек, панталони и чизми, кој седи на дрвен стол со главата во рацете.

„Апсолутно е невозможно да се каже колку вреди“, изјави претставник на музејот „Ван Гог“.

4Anime: Mizuiro Jidai anime episode 47 online free at https://4anime.biz 4anime hunter hunter

Website https://animepahe.cc: Watch Fist of the Blue Sky: Regenesis animepahe Episode 12 anime stream

Watch ABCiee Working Diary Episode 12

ANIMEFLIX Watch anime online, English anime online HD

Zotero: https://www.zotero.org/gogoanimebe/cv

Myminifactory: https://www.myminifactory.com/users/animeflixnl