September 23, 2021 16:38
Балкан

Нови парламентарни избори во Бугарија на 14 ноември

Бугарскиот претседател Румен Радев ги распиша денеска третите парламентарни избори оваа година, кои ќе се одржат на 14 ноември.

Овие избори се одржуваат по неуспешните обиди на партиите по изборите во април и јули да формираат влада, соопшти денеска претседателската прес служба.

Website https://kissanime.mx: Watch Strike Witches: Road to Berlin kissanime Episode 12 gogoanime kissanime

Watch Food Wars! The Second Plate (Dub) Episode 13

Animeflix - Watch your favorite anime online FREE.

The Vision of Escaflowne (Dub) Episode 26

Podomatic: https://www.podomatic.com/podcasts/gogoanime-box

Android libhunt: https://android.libhunt.com/u/kissanimemx