October 22, 2021 23:52
Магазин

Новиот филм на Алмодовар ќе го отвори фестивалот во Венеција

Со новиот филм на шпанскиот режисер Педро Алмодовар – „Madres paralelas”, ќе биде отворен 78. Филмски фестивал во Венеција. Како што соопшти денеска управата на најстариот филмски фестивал во светот, остварувањето биде вклучено во главната конкуренција.

Во продукцијата учествува и долгогодишната муза, сонародничка и пријателка на шпанскиот киномајстор, глумицата Пенелопе Круз.

Фестивалот ќе се одржи на островот Лидо во Венецијанската Лагуна, од 1 до 11 септември.

Shadows House (https://animeflix.nl/m/8ML4) Episode 13

Website https://animeflv.uk: Watch Glass Mask: The Girl of a Thousand Masks animeflv Episode 3 anime

AnimeDao: The Squid Girl 2 anime episode 12 online free at https://animedao.nl god of highschool animedao

Website https://aniwatch.pro: Watch Before Green Gables aniwatch Episode 39 anime sites

Pearltrees: https://www.pearltrees.com/animefreakws/item374989878

Talk plesk: https://talk.plesk.com/members/animefreakws.227073/#about