August 12, 2020 22:57
Македонија

Новиот поглавар на ИВЗ има Ковид 19

Новиот поглавар на Исламската верска заедница (ИВЗ), Шаќир Фетаху е позитивен на коронавирус.

Тој преку Фејсбук ја информираше јавноста дека е позитивен на новиот вирус Ковид-19.

-Имајќи ја одговорноста кон моето семејство, моите соработници, како и кон сите граѓани и верници, одлучив да направам тест за Ковид-19, кој што излезе позитивен.Моментално, се е нормално без никаков проблематичен симптом. Ги почитувам медицинските препораки и сум во домашна самоизолација, пишува во својата објава Фетаху.

Duke patur kujdes për familjen time, bashkpuntorët e mi, si dhe të gjithë besimtarët dhe qytetarët, vendosa që të bëjë…

Posted by Shaqir Fetahu on Четврток, 30 јули 2020

Инаку, ИВЗ вчера соопшти дека поради коронвирусот, нема да се одржи традиционалната манифестација по повод Курбан Бајрам и ги повика верниците да бидат максимално внимателни и да ги почитуваат препораките на здравствените работници.

Поврзани вести

Трифун Костовски за затворањето на Еуростандард: Ова е двоја игра на НБМ

Igor

Ахмети бара една година премиер, но и гувернер, МВР, финансии, УЈП

Igor

НБ ја затвори Еуростандард банка, штедачите ќе бидат обесштетени

Igor