Македонија

Новинарката Менче Точи ќе раководи со одделот за комуникации во Фонд за здравство

Со одлука на директорите на СДСМ и ДУИ во Фондот за здравство долгогодишната новинарка која го покриваше ресорот здравство Менче Точи станала раководител на оддел за комуникации.

Одлуката врз основа на оглас објавен пред нова година е донесена на 21 јануари годинава.

Со одлуката Точи станала Раководител на одделение за комуникации и поддршка во Фондот за здравствено осигурување.

 

AnimeDao - Watch English Subbed Anime Online | AnimeDao Official. AnimeDao provides you a free anime streaming platform with little to no Ads for better viewing experience.

AnimeDao Boruto: Naruto Next Generations Episode 228

AnimeDao One Piece

sites to watch anime My Hero Academia (Dub)

AnimeDao Suppose a Kid from the Last Dungeon Boonies moved to a starter town?

AnimeDao Attack on Titan Season 3 (Dub) Episode 7

tải go88