June 26, 2022 00:09
Македонија

Нова конференциска опрема во пленарната сала на Собранието

Претседателот на Собранието Талат Џафери денеска пред медиумите ќе ја презентира новата конференциска опрема во пленарната сала, која ќе биде ставена во функција утре (26 мај), за кога е закажана 72. собраниска седница на која ќе се поставуваат пратенички прашања.

Во рамки на презентацијата, како што информираа од собраниската прес-служба, за новинарите, снимателите и фоторепортерите ќе биде обезбедено физичко присуство во пленарната сала.

go88 bản chuẩn go88 ivern wind app hack go88

https://tai.sunwin.gg/