Македонија

Нова „бомба“: Нинџа раскажува што ѝ рекол на Русковска кој е виновен за 27 април

На Јутјуб вечерва се појави аудио-снимка во траење од една минута на која наводно се слуша гласот на Александар Василевски Нинџа, на која тој раскажува што кажал кај обвинителката Вилма Русковска за настаните од „27 април“.

На кусата снимка, веројатно од тајно снимен телефонски разговор со Василевски, тој на соговорникот му објаснува што ѝ кажал на обвинителката за организиран криминал Вилма Русковска во врска со споменатиот настан, про што споменува „радикални структури, предводени од УБК (поранешната Управа за безбедност и контроразузнавање) и (нејзиниот поранешен директор) Сашо Мијалков“, како и дека лицата кои сега се осудени биле искористени и не знаеле за организацијата.

Снимката може да ја слушнете тука

Поврзани вести

(Вознемирувачко видео) Ученици скокале од трети спрат да избегаат од куршумите на убиецот во Казан

Igor

Починаа 26 лица,171 нов случај на коронавирус

Igor

„Двојник“: Двајца шкаљарци со македонски пасоши убиени во Атина, маж купил „женски“ пасош,

Igor

AnimeDao fruits basket animedao: A Silent Voice (https://animedao.nl/m/23kY) Episode Full

AnimeFreak watch anime: Watch That Time I Got Reincarnated as a Slime Episode 11 (https://animefreak.ws/m/MRpj/ep-11)