November 27, 2021 18:12
Македонија

Нова Алтернатива: Владината коалиција е стабилна

И покрај фактот дека политичката партија Нова Алтернатива која учествува на Локалните избори заедно со СДСМ и КОАЛИЦИЈАТА не успеа да добие место во Општинските Совети во Општините Центар и Кисела Вода спак цврст останува предодредена на реформите и на стратешките приоритети за интеграција и европеизација на Република Северна Македонија, а со цел да се спречат сите ризици за шпекулации и за загрозување на владините реформски агенди.

Владината коалиција е стабилна, владиното мнозинство е стабилно и работи исклучиво во интерес на граѓаните.Напредокот на земјата е нашата заедничка цел.

Нова Алтернатива е дел од стабилното мнозинство.

Северна Македонија продолжува напред со стабилна Влада по демократски и европски пат.

Од овие причини ги повикуваме сите наши членови,симпатизери и неопределени граѓани кои од било кои причини неуспеале да го дадт својот глас во првиот круг од Локалните избори,масовно да излезат и гласаат на 31.10.2021г во вториот круг од изборниот циклус и да го дадат својот глас за бројот 12 за кандидатите на СДСМ и Коалицијата.

ПРЕТСЕДАТЕЛ НА НОВА АЛТЕРНАТИВА ЃОРЃИ ОРОВЧАНЕЦ

 

Watch anime online for free at AnimeDao animedao official site

AnimeFreak: Sukitte Ii na yo.: Dareka ga anime episode Full online free at https://animefreak.ws animefreak one piece

KissAnime Watch anime online, English anime online HD

Watch AIURA Episode 12

WCOStream: Stop!! Hibari-kun! anime episode 35 online free at https://wcostream.cc wcostream dragon ball