October 22, 2021 08:04
Македонија

Ништо не се менува во ВМРО-ДПМНЕ, партијата на Мицкоски знае само да работи против интересите на граѓаните

ВМРО-ДПМНЕ предводена од Христијан Мицкоски е партија во која нема никаква промена, која знае само за блокади, деструкции и лажни вести.
ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски постојано работат спротивно од интересите на граѓаните и државата, водејќи се единствено од лични дневно партиски интереси.
Опозициската партија поттикнуваше кршење на мерките за заштита од коронавирусот, поддржуваше антиваксерски протести, се противеше на мерките за помош на граѓаните и стопанството и се уште ја кочи изградбата на новиот Клинички центар.
Тоа е потврда за нивното антидржавно однесување кое одамна е препознаено од граѓаните.
Со таквиот однос, Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ ги очекува нов, седми пораз од граѓаните на следните локални избори.

KissAnime: Starship Girl Yamamoto Yohko II (Dub) anime episode 3 online free at https://kissanime.mx kissanime gogoanime

Kappo (https://twistmoe.net/m/y9P9) Episode Full

AnimeFreak: March Comes in Like a Lion 2nd Season anime episode 22 online free at https://animefreak.ws animefreak site

Watch Hayate the Combat Butler: Can't Take My Eyes Off You Episode 12

Plurk: https://www.plurk.com/gogoanimebe

Myminifactory: https://www.myminifactory.com/users/kissanimemx