February 25, 2021 06:37
Македонија

Ништо не ги колеба ВМРО-ДПМНЕ да шират лажни вести, нема илегална вакцинација, нема ниту шверц на лекови, тоа беше одлика на режимското владеење на ВМРО-ДПМНЕ

Тоа што ВМРО- ДПМНЕ гради имиџ со ширење лаги и монтирање видеа говори за тоа на кое политичко дереџе се дојдени. За ДПМНЕ не значи ништо ако амбасадор на странска држава им испрати нота дека лажат, тоа им стана секојдневие. На Мицкоски единствена  политичка стратегија освен да нема став за ништо, исто му е тој и неговата партија да манипулираат и да шират лаги, велата како рекација од владеачката СДСМ по днешните прозивки од опозициската ВМРО ДПМНЕ и додаваат:
-Вакцинирањето не е пиење Ц витамин, да се одвива скришум и само за одбрано друштво. Со министерството за здравство сега раководи д-р Венко Филипче, во негов мандат не постои илегална вакцинација, не постои шверц на вакцини и лекови, тоа можеби портпаролот дојденец од Демократска Алтернатива мисли на владеењето на ДПМНЕ.

Од почетокот на пандемијата ВМРО-ДПМНЕ освен политичко профитерство на сметка на здравјето на граѓаните, не направиле ништо друго. Да ги прашате зошто не влегуваат во Собрание да се изгласа Законот за лекови нема да знаат што да ви одговорат.

Владата предводена од СДСМ, министерот за здравство д-р Венко Филипче успешно ја менаџираат оваа здравствена криза така велат од СЗО, УНИЦЕФ, амбасадори на странски земји во државата.

СДСМ нема да се спушти на нивото на фејкњуз ВМРО-ДПМНЕ, нема да праша дали можеби Христијан Мицкоски и Александар Николоски се вакцинирале против корона додека беа на пат во неколку европски земји.

Attack on Titan Season 3 Part 2 Episode 10 at website https://crunchyrollfree.com. See more crunchyroll trial

Watch SK8 the Infinity Episode 1 (https://animefreak.ws/m/OgxJ/ep-1) at website https://animefreak.ws. See more anime freak one piece