August 3, 2021 17:03
Македонија

Ниту еден пратеник или член на собраниските служби нема да оди во изолација поради контакт со Петровска

Ниту еден пратеник или службеник од Собранието нема да оди во изолација поради контакт со пратеничката Славјанка Петровска, која пред два дена објави на својот профил на Фејсбук дека е позитивна на коронавирусот, информираат за МИА од Центарот за јавно здравје.

– Петровска немала ризични контакти во Собранието. Во изолација ќе одат само членовите на нејзиното семејство, изјави за МИА, директорот на Центарот за јавно здравје Александар Стојанов.

Во Собранието, како што посочи тој, се почитуваат сите мерки за заштита и превенција од коронавирусот.

И колегите на Петровска од пратеничката група на СДСМ велат дека се почитуваат сите мерки – носење заштитна маска, држење дистаца, и оти при влез во Салата со Купола се дезинфицираат и оти таму се постојано со маски.

Пред Петровска уште четворица други пратеници беа позитивни на Ковид-19, но сите се вратени на работните места.

AnimeHeaven animeheaven boruto: Attack on Titan Final Season (Dub) (https://animeheaven.pro/m/ZnEL) Episode 14

GoGoAnime weathering with you gogoanime: Watch Bleach Episode 191