June 13, 2021 01:55
Спорт

Никој не го видел Азар три недели

Нешто се случува со  белгискиот фудбалски интеранционалец Еден Азар од редовите на шпанскиот Реал Мадрид, пишува весникот „АС“, кој е близок до „кралскиот“ клуб.

На 29-ти септември Азар заработи повреда на мускулот, а клубот ја потврди ден подоцна. Весникот тврди дека „веќе три недели никој не го видел Азар, дури ни на индивидуалните тренинзи“.

Белгиецот често е повреден откако пристигна во Мадрид, па тој досега беше на списокот со повредени цели 233 дена.

GoGoAnime gogoanime dragon ball z: Watch The Promised Neverland Season 2 Episode 5.5 Episode Full

AnimeHeaven animeheaven bna: Watch High School DxD Episode 7