February 27, 2021 22:46
Спорт

Николов пред промоција во Лече

Македонкиот фудбалски репрезентативец Бобан Николов доколку ги мине денешните лекарски прегледи во Лече ќе биде преставен како нов фудбалер на тимот од италијанската Серија Б.

Бобан Николов во Лече ќе се пресели од редовите на унгарскиот МОЛ Фехервар кад епристигна во 2018 година. Покрај во МОЛ Фехервар Николов беше дел и од Вардар во историската сезона во која најтрофејниот македонски клуб избори настап во групната фаза од Лига Европа, а има настапувано и за романскиот Виторул.

За Лече веќе настапува поранешниот македонски репрезентативец Леонард Жута.

 

Watch Re:Zero kara Hajimeru Isekai Seikatsu 2nd Season Part 2 Episode 1 at website https://kissanimeonline.com. See more kissanime online

Watch That Time I Got Reincarnated as a Slime: Tales - Veldora's Journal (Dub) Episode Full (https://animeheaven.pro/m/30mQ/ep-1) at website https://animeheaven.pro. See more animeheaven black clover