Македонија

Николовски: Рокот за јавниот повик за субвенционирана набавка на системи за наводнување, ќе се продолжи за 15 дена

Рокот за јавниот повик за субвенционирана набавка на системи за наводнување, што истекува утре, ќе се продолжи за 15 дена, заклучно со 11.02.2022 година.

– Оваа одлука ја донесовме во консултација со директорот на Агенцијата за финансиска поддршка во земјоделството и руралниот развој, Никица Бачовски, а поради зголемениот интерес за јавниот повик-објави попладнево Министерот за Земјоделство, шумарство и водостопанство Љупчо Николовски, на својот фејсбук профил.

Земјоделците кои не успеале да го запазат рокот, ќе добијат нова можност да аплицираат за добивање на финансиска поддршка од Програмата за рурален развој преку мерката 121.4 „Набавка на систем капка по капка, конструкција на бунари и други зафати на површинска вода”.

-Барањата и предлозите на земјоделците се наш врвен приоритет- додаде министерот Николовски.

Aniwatch - Free Anime Streaming Online - Aniwatch Official. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

free anime AniWatch How a Realist Hero Rebuilt the Kingdom

JoJo's Bizarre Adventure: Golden Wind (Dub)

AniWatch That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2

Gintama

english anime AniWatch Tokyo Revengers