Македонија

Николовски од Крива Паланка: Тоа што Мицкоски побегна од брзи избори кажува дека е уплашен, го чека пораз на 12 ти декември

Јас сум еден од учесниците на лидерската средба кај претседателот Пендаровски. Од таа средба произлегуваат неколку работи. Едната, со која се покажува демократскиот напредок на нашата земја. Лидерите седнаа и се договорија, и тоа без посредници од страна. Втората, кога претседателот Заев зборуваше за признанието од сите европски лидери за напредокот на земјата Мицкоски молчеше. И последно Мицкоски побегна од брзи избори, со што покажа дека е уплашен и го чека пораз, рече генералниот секретар на СДСМ вечерва на граѓанска трибина „На прав пат” во Крива Паланка.

-Кога претседателот Заев предложи брзи избори, техничка влада, распуштање на Собранието на 22 декември, очи во очи, молк од Мицкоски 30 минути, не знаеше што да каже. Тоа кажува се, уплашен е, знае дека го чека пораз на 12 април. Казната од граѓаните за работењето спротивно на државните интереси доаѓа за Мицкоски на 12 април, додаде Николовски.

online anime. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

anime website Redo of Healer

AnimeHeaven My Hero Academia

english anime AnimeHeaven The Misfit of Demon King Academy: History’s Strongest Demon King Reincarnates and Goes to School with His Descendants

AnimeHeaven My Hero Academia Season 5 Episode 18

AnimeHeaven The Daily Life of the Immortal King [Chinese Dub]

tải go88