June 25, 2022 22:59
Македонија

Николовски и Абедини на увид во градежните активности на системот за наводнување во Теарце

Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Љупчо Николовски денеска ќе изврши увид во градежните активности на системот за наводнување во Теарце.

Николовски ќе биде придружуван од заменик-министерот Абдулшуќур Абедини, информираат од МЗШВ.

go88 rikvip cách tải go88 ios link tải go88 cho iphone

sunwin ăn gì ngon sunwin 247. club sunwin pro plus kang seok