August 24, 2019 03:40
Македонија

Николовски: Да не беше Заев уште ќе траеше борбата за слобода и демократија

Генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски, застана во одбрана на премиерот Зоран Заев по неговата изјава дека нема да дозволи „криминалци, еден суетен новинар и еден педер“ да ја урнат владата. Николовски на Фејсбук напиша дека „кога човек е борец и успева државата да ја води напред, тогаш криминалците и непријателите ќе се здружат против напредокот“.

Да не беше Зоран Заев уште ќе траеше борбата за слобода и демократија. Ќе бевме заробена и изолирана држава. Ќе…

Posted by Ljupcho Nikolovski on Вторник, 13 август 2019

Нови вести

Цаца Николовска: Целта на Камчев била да го уништи СЈО

Filip

Орце Камчев е на јахта во Варна, додека врие аферата „Рекет“ во Македонија?

Filip

Ибрахим Дехари ќе биде нов министер за странски инвестиции

Filip