November 30, 2021 10:16
Македонија

Николовски: Граѓаните не сакаат кочници, сакаат одговорни градоначалници и советници, коишто ќе ги носат најдобрите одлуки

„На граѓаните им се потребни одговорни градоначалници, достапни градоначалници, комуникативни советници коишто ќе ги носат најдобрите одлуки за граѓаните. Граѓаните не сакаат кочници и блокади и токму затоа денеска очекувам дека изборот на граѓаните ќе биде најдоброто и ќе го запечатиме токму овој европски пат по којшто по којшто е тргната нашата земја”, порача денеска од Крива Паланка, генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски.
При тоа Николовски посочи дека македонската демократија денеска е пред уште една победа , со фер, демократски, професионални европски избори за градоначалници и советници.
„Денеска Република Северна Македонија организира нови демократски и европски избори на коишто граѓаните треба да изберат какви општини сакаат  и какви градоначалници и советници сакаат да ги водат нивните општини. Нашата македонска земја денеска е членка на НАТО, организиравме после 20 години попис и сме пред почетокот на преговорите со Европската Унија. Овие локални избори се токму на тој пат, на модерен , европски тренд по којшто сме тргнати како земја и враќање назад во минатото нема. Општините мора да се ориентирани и да бидат сервис на граѓаните а граѓаните верувам дека денеска ќе застанат зад делата,зад проектите и зад напредокот и на државата и на општините”, рече Николовски.
Генералниот секретар на СДСМ, Николовски им честита на граѓаните за одлуките коишто ги носат, порачувајќи дека после влезот и членството во НАТО после завршувањето на пописот и после носењето на одлуките за преговорите со Европската унија, клучно во овој сегмент е и нов мандат на најдобрите градоначалници, на најдобрите советници коишто ќе им служат на сите граѓани.

AnimeFreak: Samurai 7 anime episode 26 online free at https://animefreak.ws anime freaks anime

Watch anime online for free at WCOStream the flintstones wcostream

AnimeHeaven Watch anime online, English anime online HD

AnimeTV Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

The Adventures of the Little Prince (https://4anime.biz/m/mwqA) Episode 20