September 25, 2021 01:53
Македонија

Николовски во Охрид: СДСМ постојано се менува на подобро, води на сите анкети зашто граѓаните го препознаваат нашиот одговорен и чесен пристап

Вечерва, генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски присуствуваше на изборна конференција на ОО СДСМ Охрид, по која општинската организација доби нов претседател и ново раководство.
– Охрид веќе има потврден кандидат за градоначалник од редовите на СДСМ и  анкетите на јавното мислење покажуваат дека сме фаворити и овде во Охрид и низ многу општини, затоа што со силното присуство на терен, со проектите што ги реализиравме, граѓаните прават разлика меѓу нашата понуда и блокадите и деструкциите на ВМРО-ДПМНЕ, порача Николовски.
Николовски додаде дека е горд што сите функционери на СДСМ се секојдневно на терен, на маалски средби, од врата на врата, таму каде што СДСМ припаѓа, меѓу граѓаните.
– Владата и локалната самоуправа предводена од СДСМ во Охрид и градоначалникот Константин Георгиевски  покажаа што значи вистинска грижа за Охрид. Последна потврда за тоа е и одлуката на Комитетот на УНЕСКО, Охрид да не биде впишан во листата на светско наследство во опасност, што е признание за нашата посветеност да го зачуваме и унапредиме квалитетот на живот во овој регион, потенцираше Николовски.
СДСМ е убедлив фаворит на локалните избори во Охрид, затоа што се менува, затоа што граѓаните се наш приоритет, затоа што со новото раководство на ОО СДСМ Охрид и градоначалникот одиме на убедлива победа заради нашата програмска и кадровска понуда, заклучи Николовски.

AnimeTV Watch english anime Online in HD for FREE

Watch Mei Chuxi de Yinyangshi Yijia 2 Episode 12

AnimeBee: Kataribe Shoujo Honoka anime episode Full online free at https://animebee.to free anime online

4Anime Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

Openstreetmap: https://www.openstreetmap.org/user/gogoanimebe

Independent academia: https://independent.academia.edu/animeflixnl