Македонија

Николовска: Избори ќе има за 2,5 години

Граѓаните на парламентарните избори 2020 година кажаа во кој правец треба да се движи државата и поради тие избори има парламентарно мнозинство, сега стабилно и зголемено, рече пратеничката на СДСМ, Фаница Николовска во реплика на денешната собраниска седница за избор на нова Влада.

„Ние пратениците ја бираме Владата, така да согласно довербата од граѓаните, мнозинството во Собранието избира Влада, оттука е легитимитетот полн. ВМРО-ДПМНЕ е во опозиција, и така и ќе остане. ВМРО-ДПМНЕ се обиде без избори да формира парламентарно мнозинство и не успеа. Така да избори ќе има за 2,5 години“ додаде Николовска.

sites to watch anime. AnimeDao provides you a free anime streaming platform with little to no Ads for better viewing experience.

sites to watch anime AnimeDao Attack on Titan Final Season

AnimeDao How a Realist Hero Rebuilt the Kingdom

AnimeDao DON'T TOY WITH ME, MISS NAGATORO Episode 12

animedao Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba

To Your Eternity Episode 17