November 30, 2021 10:19
Свет

Нигерија: Запленети речиси половина милион таблети амфетамин

Нигериските власти запленија речиси половина милион таблети амфетамин скриени во машини кои пристигнале во пристаништето во Лагос, изјави денеска претседателот на Националната агенција за спроведување на законот за наркотици, Мохамед Марва.

Тој истакна пред новинарите дека во септември во пристаништето Апапа се запленети 451.807 таблети.

– Се претпоставува дека пристигнале од Либан, нагласи Марва.

Според него, уапсено е едно од лицата кои учествувале во увозот е уапсено, кое им помага да бидат пронајдени сите кои се вмешани.

Проценето е дека вредноста на таблетите изнесува 11 милиони долари.

Website https://animeheaven.pro: Watch Greek Roman Sinhwa: Olympus Guardian (Movie) animeheaven Episode Full anime

TwistMoe: Ali Baba and the Forty Thieves (Dub) anime episode Full online free at https://twistmoe.net watch animes

Website https://animebee.to: Watch Neighborhood Story The Movie animebee Episode Full anime sites

W'z OVA Episode Full

Giant Gorg Episode 26