September 19, 2019 13:03
Спорт

Нигериецот Јусуф ново засилување за Бутел

Македонскиот ракометен суперлигаш Бутел го ангажира Нигериецот Фарук Јусуф, третиот стрелец на Мундијалот за играчи до 19 години, кој се одржува во Скопје. Нигериецот потпиша четиригодишен договор со Бутел.

Со ангажирањето на Јусуф, Бутел ја засили конкуренцијата во тимот на  десната бековска позиција. Младиот нигериски репрезентативец  ќе и се приклучи на екипата на Бутел на почетокот од идниот месец. Тој досега беше член на екипата Сокото Академи.

-Среќен сум што потпишав со екипата на Бутел. Се надевам дека ќе помогнам во наредниот период да стигнеме до некој трофеј, вели Јусуф по потпишувањето на договорот.

Нови вести

Влезниците за мечот Македонија -Словенија со популарни цени

Igor

Ѓорѓиев: Дојдовме, видовме, научивме

Igor

Спречената физичка пресметка меѓу Брозовиќ и Лукаку во соблекувалната на Интер

Igor