September 23, 2019 07:35
Спорт

Не му оди на Лампард: Челзи продолжува без победа

Челзи продолжува без победа под водство на Френк Лампард, откако одигра 1-1 на домашен терен против Лестер.

Лондонскиот тим одигра многу добро прво полувреме, поведе со 1-0 по гол на Мејсон Маунт.

По паузата, сепак, Вилфред Ндиди израмни, а потоа „лисиците” ги испуштија трите поени откако Џејмс Медисон и Цејми Варди пропуштија чисти шанси.

Така, по двата натпревари во Премиер лигата, Челзи го освои својот прв бод, додека Лестер стигна до своето второ реми.

Во првиот меч за денот, Шефилд Јунајтед го совлада Кристал Палас со 1-0 со голот на Лундстрам во 47-та минута.

Нови вести

Вардар победник, Дибиров со критика до публиката

Filip

Солскјер: Во клучните моменти, сè се сврте против Манчестер јунајтед

Filip

Италија последен четвртфиналист на ЕП во одбојка

Filip