January 16, 2022 21:18
Спорт

Нејмар: Ќе се вратам на теренот подобар и посилен !

Бразилската фудбалска ѕвезда Нејмар од редовите на ПСЖ вчера се повреди на гостувањето кај Сент Етјен во 15. коло од францускиот шампионат. Победата „светците“ (1:3) ја платија со повреда на Најмар кој пред крајот на мечот на носилки беше изнесен од теренот, а потоа на патерици и со лонгета го напушти стадионот, по што веќе е извесно дека за него оваа година е завршена. Колкава ќе биде паузата за Нејмар дополнително ќе се утврдува откако ќе се направат деталните лекарските прегледи.

Нејмар заработи повреда на скочниот зглоб, по што со болен крик и гримаса беше изнесен од теренот.

-Ќе закрепнам! За жал ваквите удари и повреди се дел од животот на секој спортист, но тоа е што е. Сега морам да ја кренам главата и да продолжам понатаму. Ќе се вратам подобар и посилен, објави Нејмар.

https://44anime.net/. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

Dragon Ball (Dub) Episode 145

anime sites Attack on Titan (Dub)

Attack on Titan Final Season (Dub)

anime to watch 4Anime Suppose a Kid from the Last Dungeon Boonies moved to a starter town?

Rascal Does Not Dream of Bunny Girl Senpai