Спорт

Нејмар: Ја изгубивме битката, но војната продолжува

Фудбалерот на Пари Сен-Жермен, Нејмар проговори по вчерашниот пораз од Манчестер сити со 1:2 во првото полуфинале во Лигата на шампионите.

– Ја изгубивме битката, но војната продолжува. Верувам во нашиот тим, верувам дека можеме да бидеме и подобри. Одиме напред ПСЖ! 1% шанса, 99% верба – напиша Бразилецот на Инстаграм.

Реваншот ќе се одржи во Манчестер на 4 мај.

GoGoAnime animes online: Watch SK8 the Infinity Episode 8

WCOStream the flintstones wcostream: Watch High-Rise Invasion Episode 4