June 21, 2021 19:08
Спорт

Нејмар со иронична порака: Ви благодарам што ме лишивте од финалето

 Фудбалерот на Пари Сен-Жермен беше незадоволен од судијата во полуфиналниот натпревар од Купот на Франција со Монпелје (2:2, на пенали – 6:5).

Бразилецот влезе како замена во 86. минута и доби жолт картон неколку минути подоцна. Поради овој картон, Нејмар нема да може да игра во финалето на турнирот.

– Играв пет минути, фаулирав, и ми покажуваат жолт картон без двоумење. Ви благодарам што ме лишивте од можност да играм во финалето. Мислам дека ова е нешто лично, а? – напиша Нејмар на Инстаграм.

Натпреварот го судеше Жереми Пињар.

Во финалето ПСЖ ќе се соочи со подобриот од дуелот Монако – Руми Валер.

AniWatch dubbed anime: Watch Attack on Titan Final Season (Dub) Episode 15 (https://aniwatch.pro/m/RO0K/ep-15)

KissAnime kissanimefree: Watch High-Rise Invasion Episode 3