Спорт

Нејмар се повреди на пријателскиот натпревар против Нигерија

Фудбалерот на ПСЖ и бразилскиот репрезентативец Нејмар се повредени во пријателскиот натпревар против Нигерија. Напаѓачот беше заменет во 12. минута од средбата.

Бразилецот се држеше за задната лева ложа додека го напушташе теренот.

Оваа сезона Нејмар постигна четири гола на пет натпревари од францускиот шампионат.