November 19, 2019 12:27
Спорт

Нејмар се повреди на пријателскиот натпревар против Нигерија

Фудбалерот на ПСЖ и бразилскиот репрезентативец Нејмар се повредени во пријателскиот натпревар против Нигерија. Напаѓачот беше заменет во 12. минута од средбата.

Бразилецот се држеше за задната лева ложа додека го напушташе теренот.

Оваа сезона Нејмар постигна четири гола на пет натпревари од францускиот шампионат.

Нови вести

Лев именуваше шест европски селекции подобри од Германија

Igor

Кулушевски дебитираше за сениорскиот состав на Шведска

Igor

Дабл-дабл на Адетокунбо за десетти триумф на Милвоки

Igor