March 22, 2019 01:51
Спорт

Нејмар се очекува многу брзо да се врати на теренот

Ѕвездата на ПСЖ, Нејмар може да се врати на теренот порано отколку што се очекуваше откако беа обелоденети резултати од здравствени проверки на Бразилецот.

Рехабилитацијата на напаѓачот е одлична и заздравувањето е забрзано.
Нејмар се лекува од здобиен удар во десната нога.

– Се очекува 27-годишниот фудбалер да се врати во игра за кратко време, нагласуваат од таборот на ПСЖ.
Засега, потребна е дозвола од лекарите во ПСЖ да може Бразилецот да почне со тренинзи со тимот. 

Нови вести

Иновативен потег во Австралија – судија на фудбалски натпревар носеше микрофон

Filip

Бојкот на дел од навивачите на Челзи поради менаџерот Сари

Filip

Роналдо казнет со 20.000 евра, ќе игра против Ајакс

Filip