January 25, 2022 05:35
Спорт

Нејмар поради повредата на глуждот ќе паузира два месеци

Напаѓачот на францускиот фудбалски прволигаш ПСЖ, Бразилецот Нејмар, ќе паузира од шест до осум недели поради повреда на глуждот, објави неговиот клуб. Бразилскиот репрезентативец се повреди во неделата на првенствениот натпревар против Сент Ентјен и беше изнесен на носилки од теренот во 57 минута.

– Прегледите констатираа дека Нејмар го повредил глуждот на левата нога и има повреди на лигаментите. Се очекува да мирува од шест до осум недели, се наведува во клупското соопштение.

ПСЖ наведе дека Нејмар ќе биде подложен на дополнителни прегледи во следните 72 часа.

https://animeflix1.com/. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

watch animes WONDER EGG PRIORITY

To Your Eternity

ANIMEFLIX Naruto: Shippuden (Dub) Episode 500

High School DxD

stream anime online TSUKIMICHI -Moonlit Fantasy-