Спорт

Нејмар подготвен е ако треба да „умре“ на теренот за ПСЖ да се пласира во финалето

Бразилецот Нејмар порача дека францускиот првак и минатогодишен финалист во фудбалската Лига на шампионите Пари Сен Жермен не се откажал од  настап во ново финале во елитното клупско натпреаврување. „Светците“ не ја искорситија предноста на домашниот терен пред една недела во првиот полуфинален натпревар со англискиот Манчестер сити одигран пред едена недела (1:2).

За вечерашниот (21 ч.) реванш на „Етихад“ неизвесен е настапот поради повреда на еден од главните играчо во нападот Килијан Мбапе. На првиот натпревар, Мбапе и неговиот соиграч Бразилецот Нејмар, потфрлија.

Бразилецот Нејмар, кој има триумфирано во ЛШ со Барселона во 2015 годинаа сака настап во  финале со ПСЖ.

-Пред нас е многу тешка задача да ја оставриме посакуваната цел против Манчестер сити, но мора да веруваме, без оглед на статистиката или процентот на шанси за победа. Мислам дека секој наш симпатизер верува во нас. Јас сум на фронтот и ќе бидам првиот воин кој ќе влезе во битка за тимот. Ќе дадам се од себе, ќе направам се што можам за да се пласираме во финалето. Дури ако треба и ќе умрам на теренот, изјави Нејмар.

4Anime gleipnir 4anime: Watch That Time I Got Reincarnated as a Slime Episode 20 (https://4anime.biz/m/DGM0/ep-20)

AniWatch dubbed anime: My Hero Academia Episode 13