December 1, 2021 07:07
Спорт

Нејмар: Немам повеќе сила, СП во Катар ќе биде последно за мене!

Бразилскиот фудбалер Нејмар е еден од најдобрите во Бразил, меѓутоа често добива критики од страна на навивачите во неговата татковина и поради тоа донесе тешка одлука за неговата иднина во репрезентативниот дрес.

Нејмар постигна 69 голови за репрезентацијата и има голема шанса да го надмине Пеле, кој постигна седум повеќе, но Бразилецот никогаш не го освои трофејот на Светското првенство (СП), а тој смета дека Мундијалот во Катар ќе му биде последен во кариерата.

„Мислам дека тоа ќе ми биде последно СП: Го гледам како последно затоа што немам повеќе сила за да се соочам со фудбалот. Ќе дадам сѐ од себе за да бидам во добра форма и да го освојам Мундијалот со мојата држава и така да го остварам детскиот сон“, објаснува бразилскиот фудбалер.

TwistMoe: ASTRA LOST IN SPACE (Dub) anime episode 12 online free at https://twistmoe.net teist moe

AnimeDao Watch anime online, English anime online HD

Website https://gogoanime.be: Watch Rescue ME! gogoanime Episode Full one punch man season 2 gogoanime

Animepahe: Sally the Witch anime episode 48 online free at https://animepahe.cc anime websites

ANIMEFLIX: Joshiraku anime episode 13 online free at https://animeflix.nl animeflix the promised neverland