October 26, 2021 00:28
Македонија

Нешков: С. Македонија очигледно не сака европска перспектива

„Резолуцијата за позициите на Република Северна Македонија во преговорите со Бугарија е резултат на длабоката држава, организиран напад за продолжување на конфронтацијата меѓу властите на Софија и Скопје. Сепак, ќе има уште повеќе воздржаност од страна на бугарската страна, но не зависи тоа од нас“, изјавил за БНР Љубчо Нешков, новинар и сопственикот на бугарската агенција БГНЕС.

Тој додал дека не можел да го објасни однесувањето на РСМ, освен неподготвеноста за европска перспектива.

„Постои неподготвеност да се најде решение за вакви елементарни прашања. Тие загубија четири златни години, а веќе можеа да ја надминат Србија … Македонија има потреба од политичка храброст. Не дај боже да тргнат по патот, како што беше спорот со Грција“, истакнува Нешков.

AnimeKisa: Ping Pong the Animation (Dub) anime episode 11 online free at https://animekisa.in anime

WCOStream Watch english anime Online in HD for FREE

Watch anime online for free at TwistMoe animes online

AnimeHeaven: Clap Vocalism anime episode Full online free at https://animeheaven.pro my anime heaven

Findery: https://findery.com/gogoanimelol

Pozible: https://www.pozible.com/profile/flix-anime