November 28, 2021 07:05
Магазин

„Нетфликс“ ќе ги поскапи услугите во Сингапур

Стриминг-платформата, која навистина има пулс за тоа што луѓето сакаат да гледаат со хит сериите како „Сквид гејм“ (Squid Game) и „Бриџертон“ (Bridgerton), ги зголеми цените за сите три опции месечна претплата во Сингапур.

Овие нови цени стапија на сила на 7 октомври 2021 година, а постојните претплатници ќе бидат известени по е-пошта еден месец пред новите цени да почнат да важат за нив.

Иако зголемувањето на цената никогаш не е пријатна вест за потрошувачите, особено со оглед на тоа што ова е второ зголемување на цената на  претплата на „Нетфликс“ во Сингапур за помалку од две години, имајќи го предвид квалитетот на содржините достапни на платформата, веројатно ќе им биде тешко на корисниците да се откажат, коментираат медиумите што ја пренесоа веста.

4Anime: Yowamushi Pedal: The Movie anime episode Full online free at https://4anime.biz boku no hero academia 4anime

AnimeFreak: Joker (Dub) anime episode 13 online free at https://animefreak.ws animefreak dororo

Animepahe Watch anime online, English anime online HD

ANIMEFLIX: Karneval (Dub) anime episode 13 online free at https://animeflix.nl fire force animeflix

Watch Neo Human Casshan Episode 35