Магазин

Нетфликс почна со снимање на втората сезона на Squid Game“

Нетфликс и официјално почна со снимање на втората сезона на Squid Game“, откри Тед Сарандос, еден од извршените директори.

Во интервју за заработката на Нетфликс во четвртиот квартал од 2021 година, Сарандос бил запрашан дали ќе има втора сезона на насилната јужнокорејска драма за преживување, која стана најгледаната серија на компанијата.

-Апсолутно. Универзумот Squid Game штотуку започна“, рече тој, додавајќи дека компанијата сака серијата да биде франшиза со потенцијал за раст надвор од основната услуга за стриминг, со искуства во живо, игри и облека.

Втората сезона веќе ја најави нејзиниот креатор Хванг Донг-Хјук.

“Имаше толку голем притисок, толку голема побарувачка и толку многу љубов за втората сезона. Така што речиси се чувствувам како да не ни оставате избор!” рече Хванг минатата есен. „Но, ќе кажам дека навистина ќе има втора сезона. Во моментов ми е на ум. Во моментов сум во процес на планирање“, рече тој неодамна, потврдувајќи дека главниот актер Ли Јунг Џеј ќе се врати како Сеонг Ги-хун.

Squid Game освои три награди Златен глобус, вклучително и за најдобра ТВ драма, а О Јеонг го освои трофејот за споредна машка улога. Серијата, исто така, доби три номинации за наградите за избор на критичари и наградата Готам за револуционерна серија

 

https://aniwatch1.com/. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

Attack on Titan Season 3 Part 2

AniWatch Redo of Healer Episode 11

AniWatch Banished from the Hero’s Party, I Decided to Live a Quiet Life in the Countryside

My Hero Academia Episode 13

AniWatch My Hero Academia Season 2 (Dub)