Магазин

„Нетфликс“ поскапе во САД и Канада

„Нетфликс“ повторно ги зголеми цените на претплатата за својата услуга во САД и Канада, што најверојатно значи дека порастот може да ги погоди и другите пазари во догледна иднина.

„Ги зголемуваме цените за да можеме да продолжиме да нудиме широк спектар на квалитетни опции за забава“, изјавија од „Нетфликс“ за „Ројтерс“.

Инаку, станува збор за зголемување од еден долар за опцијата Basic, 1,50 долари за опцијата Standard и два долари за Premium опцијата. Последното поскапување беше во 2020 година, но цената пред тоа порасна во 2019 година, што веројатно е потег со кој со преминувањето во јануари годинава, компанијата сака да избегне критики за покачувањето на цената три години по ред.

Сите корисници ќе бидат известени по е-пошта 30 дена пред промената на цената.

Animeflix - Watch your favorite anime online FREE.. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

ANIMEFLIX The Rising of the Shield Hero (Dub)

Attack on Titan Final Season (Dub) Episode 9

JoJo's Bizarre Adventure: Diamond is Unbreakable Episode 39

anime flix Kuro Gal ni Natta kara Shinyuu to shitemita.

animeflix website ANIMEFLIX Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation