Магазин

„Нетфликс“ најави две нови сезони за „Бриџертон“

Историската драма „Бриџертон“, базирана на истоимениот роман на Џулија Квин, неодамна беше обновена за втора сезона, а „Нетфликс“ сега потврди дека хит-серијата ќе се врати во трета и четврта сезона.

Стриминг-платформата објави на Твитер: „Ударна вест! Бриџертон се враќа за сезона три и четири!”

Хит-серијата, ретро верзија на „Озборувачка“ (Gossip Girl), екранизирана љубовна приказна со импозантна костимографија, првпат се појави на ТВ-екраните во декември.

4Anime watch anime dub: The Promised Neverland Episode 12

ANIMEFLIX animeflix blood c: Watch Naruto (Dub) Episode 58