October 18, 2021 13:33
Магазин

Нетфликсовата серија „Аркејн“ откри плакати со ликовите

„Нетфликс“ и „Рајот гејмс“ (Riot Games) претставија постери со осум ликови од претстојната анимирана серија Arcane. На постерите се прикажани некои од хероите на „Лигата на легендите“ како што се Џинкс, сестрата на Џинкс – VI, и други.

„Аркејн“ (Arcane) е прва анимирана ТВ-серија инспирирана од видео ирата „Лига на легенди“ (League of Legends).

Постерите исто така ги откриваат актерите кои ќе го позајмат својот глас за ликовите во анимираната серија. Гласот на Ви е Хејли Стејнфилд, Џинкс е Ела Парнел, Џејс (Кевин Алехандро), Кејтлин (Кејти Ланг), Силко (Џејсон Списак), Виктор (Хари Лојд) и други.

 

Лигата на Легенди (скратено LoL) е мултиплеер онлајн битка на арена видео игра.

WCOStream: The Silver Guardian 2 anime episode 6 online free at https://wcostream.cc wcostream close enough

Website https://twistmoe.net: Watch Galaxy Express 999: Can You Love Like a Mother?!! twistmoe Episode Full english dubbed anime

Website https://gogoanime.be: Watch Fate/Kaleid Liner Prisma Illya 2Wei! Shorts gogoanime Episode 5 free anime

Watch Sorcerous Stabber Orphen Episode 13

Tldrlegal: https://tldrlegal.com/users/animeflixnl

Thingiverse: https://www.thingiverse.com/gogoanimelol